تابعیت ترکیه

تابعیت ترکیه

 

اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در ترکیه

برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری ترکیه در ژانویه 2017 به منظور جلب سرمایه گذاری مستقیم خارجی و توسعه ی بخش املاک و مستغلات این کشور آغاز شده است. این برنامه امکان انتخاب گزینه های سرمایه گذاری را به متقاضیان جهت بهبود و رشد اقتصاد این کشور می دهد. شهر استانبول اروپا و آسیا را در تنگه بسفر بهم می رساند، و از این رو ترکیه یک کشور نیمه قاره اوراسیایی محسوب می شود. موقعیت این کشور بین اروپا و آسیا آن را به کشوری با اهمیت ژئواستراتژیک قابل توجه تبدیل نموده است.

 

"الزامات اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری"

متقاضی اصلی بایستی برای احراز شرایط تابعیت یکی از شرایط سرمایه گذاری زیر را داشته باشد:

 

• خرید املاک و مستغلات به ارزش حداقل 250،000 دلار امریکا

• سرمایه گذاری ثابت حداقل 500.000 دلار امریکا

• واریز حداقل 500.000 دلار یا معادل ارز خارجی یا لیره ترکیه به حساب بانکی در ترکیه

• خرید اوراق قرضه ی دولتی به ارزش حداقل 500.000 دلار آمریکا یا ارز خارجی معادل آن یا لیر ترکیه

• واریز حداقل 500.000 دلار یا معادل ارز خارجی یا لیره ترکیه به سهم صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات یا سهم صندوق سرمایه گذاری ریسک پذیر

• ایجاد اشتغال برای حداقل 50 نفر (طبق تاییدیه وزارت خانواده ، کار و خدمات اجتماعی)

• متقاضی اصلی می تواند همسر، فرزندان تحت تکفل زیر 18 سال و فرزندان معلول در هر سن را در درخواست خود وارد نماید.

 

"اطلاعات تکمیلی در رابطه با اخذ تابعیت ترکیه"

شهر استانبول اروپا و آسیا را در تنگه بسفر بهم می رساند، و از این رو ترکیه کشوری با اهمیت ژئواستراتژیک قابل توجه می باشد. ترکیه به عنوان پیوند دهنده ی بازارهای اروپا و آسیا، تلفیقی از فرهنگ های مختلف می باشد، بازارهای پر شور، مساجد پرجلوه، اقامتگاه های شاهنشاهی و صحنه های سرگرم کننده هنری و موسیقی. چشم اندازهای خیره کننده مدیترانه ای، استپ مشهور شرقی و ویرانه های روم باستان، بیزانس و عثمانی، چشم انداز متنوع، فرهنگ و فعالیت های متنوع ترکیه هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را از سراسر جهان جذب می نماید. جمهوری مدرن ترکیه در سال 1923 تاسیس شد و مصطفی کمال آتاتورک (پدر ترک ها) و بنیانگذار ترکیه مدرن اولین رئیس جمهور آن بود. ترکیه به عنوان یک جمهوری دموکراتیک دارای قانون اساسی از طریق عضویت در سازمان هایی مانند شورای اروپا، ناتو، OECD و اقتصادهای بزرگ G20 به طور فزاینده ای با غرب ادغام شده است.

گذرنامه ترکیه دسترسی بدون ویزا و "ویزا هنگام ورود" به 111 مقصد در سراسر جهان از جمله هنگ کنگ، ژاپن و سنگاپور را برای دارندگان آن فراهم می آورد.

متقاضیان موفق می توانند از تابعیت کشوری با آب و هوای معتدل مدیترانه ای، مناظر زیبا و سطح بالای زندگی برخوردار گردند. آنها همچنین به یک کشور نیمه قاره اوراسیا که یک قطب اقتصادی ، مالی و سیاسی با ثبات بین اروپا ، آسیای غربی و خاورمیانه است دسترسی پیدا می کنند. تابعیت کامل به متقاضی و اعضای خانواده ی وی اعطا می گردد. علاوه بر این متقاضیان موفق، واجدِ شرایطِ ویزای سرمایه گذاری E-2 در ایالات متحده برای یک دوره پنج ساله ی قابل تمدید خواهند بود.