انگلستان

انگلستان

انگلستان به انگلیسی: (England) نام نیمهٔ جنوبی جزیره بریتانیای کبیر و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است.

انگلستان

موقعیت جغرافیایی انگلستان

انگلستان به انگلیسی: (England) نام نیمهٔ جنوبی جزیره بریتانیای کبیر و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است.

انگلستان مهم‌ترین بخش تشکیل‌دهندهٔ ایالات بریتانیا است. این کشوراز شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز مجاور است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال هستند و در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپای قاره‌ای و کشور فرانسه جدا می‌کند.

انگلستان دارای بیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ است که از آن‌ها جزیره وایت و جزیره من را می توان نام برد. شهر لندن پایتخت انگلستان و هم چنین پایتخت پادشاهی بریتانیا است. پرآب‌ترین رود انگستان، رود تیمز است که از شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ریزد.

آب و هوا و فصل های انگلستان

اکثر مردم گمان می کنند بریتانیا همیشه باران می بارد. انگلستان باران زیاد می بارد و هوا در بسیاری مواقع ابری است، اما جالب توجه است که لندن از رم، نیویورک، بریسبان، ریودوژانیرو و توکیو خشک تر است!

دلیل اینکه مردم باران و بریتانیا را به باهم می شناسند این است که هوای اینجا غیر قابل پیش بینی است. باران ممکن است در هر فصلی از سال ببارد. شما اغلب آفتاب زیبا، باد تند و باران ملایم را همه باهم، در یک روز می توانید تجربه کنید.

تغییرات آب و هوای انگلستان

اگر چه آب و هوای بریتانیا قابل پیش بینی نیست اما در تابستان، متوسط دما بین ۹ تا ۱۸ درجه سلسیوس (۴۸ تا ۶۴ درجه فارنهایت) تغییر میکند. در زمستان متوسط دما بین ۲ تا ۷ درجه سلسیوس است (۳۶ تا ۴۵ درجه فرانهایت) خوشبختانه بیشتر خانه ها، ساختمان ها، قطارها و اتوبوس ها دارای سیستمهای گرمایشی خوبی هستند.

فرهنگ انگلستان

هنر و فرهنگ کشوری مانند انگلستان تا حد زیادی، به هویت افراد آن شبیه است. بریتانیا زادگاه نیوتن، داروین، شکسپیر و بیتلز؛ ثروتمند ترین باشگاه فوتبال دنیا – منچستر یونایتد، میزبان بزرگترین بازار ارز خارجی جهان، مخترع هواناو و رولینگ JK و نویسنده کتاب های هری پاتر است. بریتانیا از اسکاتلند تا کورنوال (Cornwall)، سرشار از آداب و رسوم و سنت های مختلفی است.

پول انگلستان

پوند و پنی

سیستم پولی بریتانیا بر اساس پوند (£)) برابر با ۱۰۰ پنی (است. بریتانیایی ها به پوند، لیره نیز می گویند. سکه های ۱ و ۲ پوندی و همچنین ۵۰p، ۲۰p، ۱۰p، ۵p، ۲p و ۱p نیز وجود دارد. اسکناس هایی نیز با واحد های ۵، ۱۰، ۲۰ و ۵۰ پوندی عرضه می شود.