چرا بهتر است وکیل مهاجرت استخدام کنید؟

چرا بهتر است وکیل مهاجرت استخدام کنید؟

شاید بدانید استخدام وکیل مهاجرت و مشاوره با فردی که از قوانین و مقررات مهاجرت و ورود به کانادا به خوبی مطلع است از جمله الزامات فرایند مهاجرت نیست؛ اما اگر این کار را انجام دهید خیلی به نفعتان خواهد بود. می پرسید چرا؟

 

 

چرا بهتر است وکیل مهاجرت استخدام کنید؟

شاید بدانید استخدام وکیل مهاجرت و مشاوره با فردی که از قوانین و مقررات مهاجرت و ورود به کانادا به خوبی مطلع است از جمله الزامات فرایند مهاجرت نیست؛ اما اگر این کار را انجام دهید خیلی به نفعتان خواهد بود. می پرسید چرا؟

 

طبیعی است. مثال می زنیم. چند روزیست سرتان درد می کند و نمی دانید علت از بین نرفتن این درد بعد از مدتی استفاده از داروهای رایج خانگی چیست. می توانید از کتاب های مرجع پزشکی و یا گوگل به خوبی از علل گوناگون سردرد مرموزتان مطلع شوید. اما عقل سلیم حکم می کند که سریعا به پزشک کنید. اگر تومور مغزی بود چه؟ گوگل نمی تواند از مغز شما عکس برداری کند و جواب قطعی را بدهد.

 

مثال دیگر: می خواهید یک اتوموبیل بخرید. با جیبی پر پول به نمایشگاه می روید. کلی اتوموبیل رنگارنگ در مدل های مختلف وجود دارند. آیا می توانید با تصور اینکه آنجا مشاوری وجود ندارد بهترین انتخاب را انجام دهید؟

 

فرایند مهاجرت مخصوصا به کانادا با مسیرهای مهاجرتی مختلف و متنوعش هم چندان تفاوتی با این دو مثال ندارد. در واقع برای انجام هر کار بهتر است از مشورت های فرد خبره بهره مند شد .در واقع استفاده از خدمات و مشورت های یک وکیل مهاجرت با تجربه و صادق می تواند پاسخ کانادا به درخواست مهاجرت شما را منفی یا مثبت کند

 

خب شما تصمیم به مهاجرت گرفته و از بین این همه کشور انگشت خود را روی نقشه ی کانادا نشانه رفته اید. تبریک می گوییم! اما حتما می دانید مهاجرت کار ساده ای نیست. شما قرار است از زندگی سابق خود دست شسته و بنیاد جدیدی بنا کنید. شما به اراده ی آهنین، شجاعت و کمی بلندپروازی نیاز دارید. با خود فکر می کنید اگر به کانادا رفتید و شکست خوردید چه می شود؟ آنوقت همه ی اطرافیانتان در دل به شما می خندند. اگر دلتان تنگ شد و به “غلط کردم” افتادید چه؟

 

گذشته از اینها، فرایند مهاجرت مثل همه ی امور اداری کلی کاغذبازی و موانع بوروکراتیک و ملاحظات سیاسی دارد. حتی مهاجرت مقطعی برای اموری نظیر تحصیل یا کار هم از این موانع مستثنی نیستند. حتما می دانید که برخی از مهاجران دل را به دریا می زنند و تک و تنها و بدون استفاده از وکیل مهاجرت به دیار مقصد می شتابند. آنها دیر یا زود به هدف خود خواهند رسید. اما اگر وکیل مهاجرت را انتخاب کنند کانادایی شدن برایشان به مراتب ساده تر و سهل الوصول تر می شود.

 

وکلای مهاجرت به کانادا دوره دیده اند، دانش و تجربه دارند و از راز و رمز قوانین مهاجرت به کانادا با خبرند. کانادا مسیرهابی مهاجرتی گوناگون و زیادی دارد. همین مساله فرایند مهاجرت را پیچیده می کند. با اینکه ترجمه خود حرفه ای مستقل است اما در اینجا می توان وکیل مهاجرت را هم نوعی مترجم قانون مهاجرت دانست که آن را به زبانی ساده برای شما بیان می کند.

 

به عنوان کارگر ماهر یا اسکیلد ورکر می توان از طریق بیش از 100 مسیر مهاجرتی به کانادا کوچ کرد. استان های مختلف کانادا برنامه مهاجرت استانی دارند و استان کبک هم در این زمینه خودمختار و مستقل است. شما برای تحصیل در کانادا یا کار در کانادا 100 مراه پیش روی خود دارید. از کجا می دانید بهترین راه را انتخاب کرده اید؟ وکیل مهاجرت به شما می گوید گام در کدام راه نهید به نفعتان است.

 

وکیل مهاجرت راه هایی را به شما پیشنهاد می کند که تا پیش از این شاید به گوشتان هم نخورده باشد. او همچنین شما را در مراحل اپلای کردن راهنمایی می کند. در واقع شغل وکیل مهاجرت ارائه ی برنامه یا پلن به فرد متقاضی مهاجرت است. درست مانند طراح دکوراسیون داخلی که با بازدید از ملک یا آپارتمان طرح و نقشه ای برای شیک تر کردن آن ارائه می کند. خیلی ها هستند که به تنهایی و با ذوق و هنر خود خانه خود را بازسازی می کنند یا دکوراسیون آن را عوض می کنند اما طراح دکوراسیون داخلی این کار را به مراتب بهتر و حرفه ای تر انجام خواهد داد.

 

گذشته از این وکلا از انجمن های گوناگون مجوز دریافت می کنند و فعالیتشان تحت نظارت و قانونمند است. می توان وضعیت حرفه ای وکیل مهاجرت را از انجمن مورد نظر پرس و جو کرد و راستی آزمایی نمود.

 

البته استخدام وکیل مهاجرت آن هم در این اوضاع اقتصادی خرج در پی دارد. اما سوراخی که عدم استخدام وکیل مهاجرت در جیب و کیسه ی شما ایجاد می کند شاید به اندازه ی سرتان باشد و انتهای آن هم به قدر طول عمرتان! اگر با یک کوله بار به تنهایی و بدون بهره مند شدن از مشورت های وکیل سر از کانادا در بیاورید، قمار کرده اید. اما اگر با مقداری هزینه وکیل مهاجرت استخدام کنید، سرمایه گذاری عاقلانه و سودمندی نموده اید که سود آن به مرور زمان عایدتان خواهد شد.

 

اداره مهاجرت کانادا درخواست های مهاجرت را به دلایل گوناگون نظیر ناقص بودن رد می کند. وکیل مهاجرت درخواست شما را بازبینی می کند و شما را از نقاط قوت و ضعف ، خطاها و سهوهای درخواستتان مطلع خواهد کرد. با این کار وقت، پول و انرژی عاطفی و احساسی زیادی صرفه جویی خواهد کرد.

 

خود فرایند مهاجرت این منابع مزبور را اندک اندک از بین می برند. اما با استخدام وکیل مهاجرت منابع سه گانه فوق را حفظ خواهید کرد و خود و خانواده تان تمرکزتان را بر جوانب دیگر ماجراجویی مهاجرتی تان خواهید نمود. طبق گزارشی که در سال 2018 در Toronto Star منتشر شده است نرخ ریجتکی درخواست های افرادی که خودشان به تنهایی اقدام کرده بودند یا از افرادی که صرفا مشاور بودند و وکیل دارای مجوز و معتبر نبودند کمک گرقته بودند دو برابر افرادی بوده است که وکیل مهاجرت داشتند.

 

مهاجرت به کانادا مستلزم اطلاع از سایر قوانین مرتبط با کسب و کار، خانواده و حقوق بین الملل نیز هست. برای نمونه خانواده ای که به منظور کارآفرینی به کانادا می آیند می تواند از مشورت های وکیل مهاجرت که درک خوبی از قوانین، مقررات و شیوه های کسب و کار در کانادا دارد بهره مند شود.