تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس

اگر قصد تحصیل در انگلیس را دارید، خواه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، خواه دوره‌های کوتاه مدت و تحقیقات پس از دکترا، باید تحقیق کنید که به ویزای دانشجویی انگلستان نیاز دارید یا خیر. توصیه ما این است که پیش از ثبت نام در یکی از دانشگاه‌های انگلستان، راهنمای رتبه بندی دانشگاه‌های انگلستان و هزینه‌های ویزا را بخوانید تا برای مراحل درخواست ویزای دانشجویی آماده باشید

 

تحصیل در انگلیس

 

اگر قصد تحصیل در انگلیس را دارید، خواه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، خواه دوره‌های کوتاه مدت و تحقیقات پس از دکترا، باید تحقیق کنید که به ویزای دانشجویی انگلستان نیاز دارید یا خیر. توصیه ما این است که پیش از ثبت نام در یکی از دانشگاه‌های انگلستان، راهنمای رتبه بندی دانشگاه‌های انگلستان و هزینه‌های ویزا را بخوانید تا برای مراحل درخواست ویزای دانشجویی آماده باشید.

شرایط ویزای تحصیلی انگلستان به محل تحصیل و نوع دوره ای که در آن ثبت نام می‌کنید، بستگی دارد. اگر از اتحادیه اروپا یا کشور‌های انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) سفر می‌کنید، شرایط ویزای دانشجویی انگلستان با کشورهای دیگر تفاوت دارد. با این حال، پس از رای گیری برگزیت در سال 2016، شرایط برای شهروندان اتحادیه اروپا /EFTA از سال 2019 تغییر می‌کند. این راهنما به افرادی که به ویزای دانشجویی انگلستان نیاز دارند، می‌پردازد

چه کسانی به ویزای دانشجویی انگلستان نیاز دارند؟

همه شهروندان غیراتحادیه اروپا / EFTA برای تحصیل در دوره‌ای که بیش از شش ماه طول بکشد به ویزای دانشجویی انگلستان نیاز خواهند داشت. اتباع کشورهایی که می‌توانند بدون ویزای انگلستان به مدت شش ماه وارد انگلستان شوند، می‌توانند بدون نیاز به ویزا یک دوره کوتاه مدت کمتر از شش ماه را بگذرانند.

برای اخذ ویزای دانشجویی انگلستان، ابتدا باید در یک دوره پذیرفته شوید. می‌توانید لیستی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها و دوره‌ها را در وب سایت UCAS (خدمات پذیرش دانشگاه‌ها و کالج‌ها) جستجو کنید. برای اکثر دوره‌ها، باید ثابت کنید که زبان انگلیسی را تا حد مورد نیاز درک می‌کنید.

اگر بیش از شش ماه در انگلستان اقامت دارید، باید برای مجوز اقامت بیومتریک (Biometric Residence Permit) نیز اقدام کنید.

اگر برای پیوستن به خویشاوندان خود با ویزای خانوادگی به انگلستان نقل مکان می‌کنید، می‌توانید تحصیل کنید

رتبه‌ بندی دانشگاه‌ های انگلیس

از جمله مهم‌ترین عواملی که در زمان مهاجرت تحصیلی در کشور مقصد مدنظر تما‌می متقاضیان است، دانشگاه‌‌های موجود در آن کشور است. در انگلیس دانشگاه‌‌های قدیمی‌و برتر زیادی مشاهده ‌می‌شود. شما با توجه به شرایط میزان هزینه و شهریه ‌می‌توانید هر کدام از این دانشگاه را مد نظر داشته باشید.

دانشگاه‌های انگلستان براساس استانداردهای ورود، رضایت دانشجویان، کیفیت تحقیقات و چشم‌اندازهای فارغ‌التحصیلی رتبه‌بندی می‌شوند. پنج دانشگاه برتر انگلستان عبارتند از:

 • دانشگاه کمبریج
 • دانشگاه آکسفورد
 • دانشگاه سنت اندروز
 • دانشگاه اقتصاد لندن
 • دانشگاه امپریال لندن
 •  

  برای بسیاری از افرادی که متقاضی تحصیل در انگلیس هستند این سؤال مطرح است که آیا می‌توان بدون داشتن مدرک زبان در انگلیس تحصیل کرد؟ کشور انگلیس دو نوع ویزای تحصیلی صادر می‌کند. برای افراد متقاضی که سن آن‌ها کمتر از 17 سال است ویزای Child Tier4 Visa صادر می‌کنند. برای دریافت این ویزا نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی نیست. همچنین برای تحصیل در انگلیس در مقاطع دیگر مانند کارشناسی و کارشناسی ارشد شما می‌توانید بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی اقدام کنید.

  هزینه‌‌های تحصیلی در انگلیس در هر مقطع

  برای بررسی دقیق هزینه‌‌های تحصیل در هر مقطع در کشور انگلیس، باید فاکتورهای مختلفی را مد نظر داشت. این فاکتورها شامل شهر محل تحصیل، مؤسسه یا اسکان، شهریه دوره تحصیلی، و مدت زمان تحصیل است. در نظر داشته باشید که مدت زمان تحصیل در هر مقطعی متفاوت است و همین امر نیز بر میزان هزینه شما تأثیر خواهد داشت.

  ·22222222222222222 هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی

  محاسبه هزینه در این مقطع به طور دقیق قابل بررسی نیست اما به صورت میانگین ‌می‌توان گفت در دوره کارشناسی سالانه 12000 پوند (15720دلار) و حداقل شهریه حدود 9000 پوند (11790 دلار) است. اما این مبلغ برای افرادی که در رشته‌‌های پزشکی قصد تحصیل را دارند مبلغی متفاوت است و حدود 38000 پوند (49780 دلار) نیز هست. علاوه بر پرداخت شهریه شما باید مدارکی را جهت اعلام وضیعت مالی خود ارائه دهید. برای دریافت ویزای دانشجویی، باید ماهانه 1015 پوند (1329دلار) در حساب بانکی تان داشته باشید. این مبلغ برای تحصیل در لندن نیز متفاوت است و به 1265 پوند که معادل 1657 دلار است می‌رسد.

  ·22222222222222222 هزینه دوره تحصیلات تکمیلی

  هزینه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد، با توجه به مدت زمان تحصیل از دوران کارشناسی کمتر است. میزان شهریه تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان متقاضی بین المللی 12000 پوند (15720دلار) است و این هزینه در دوره‌‌های خاص تا 35000 پوند (45850دلار) افزایش پیدا ‌می‌کند.

  در اکثر موارد تفاوتی بین شهریه پرداختی دانشجویان اهل اتحادیه اروپا و دانشجویان بین المللی وجود ندارد. اما به طور معمول به عنوان دانشجوی بین المللی باید مبلغ بیشتری پرداخت کنید.