تجربه زندگی در اسپانیا

تجربه زندگی در اسپانیا

افراد بسیاری هستند که تجربه زندگی در اسپانیا را همچون یک رؤیا تلقی می‌کنند و معتقدند زندگی در کشور اروپایی اسپانیا در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی آرام‌تر است

تجربه زندگی در اسپانیا

افراد بسیاری هستند که تجربه زندگی در اسپانیا را همچون یک رؤیا تلقی می‌کنند و معتقدند زندگی در کشور اروپایی اسپانیا در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی آرام‌تر است. معماری تاریخی و امروزی به خوبی با یکدیگر ادغام شده و فرهنگ غنی اسپانیا را به خوبی نشان می‌دهند. زندگی در اسپانیا هزینه بسیار کمتری دارد و این مورد را علاوه‌بر خرید ملک در دیگر هزینه‌های زندگی می‌توان مشاهده کرد که در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی تا چه میزانی کم است. با توجه به آمارهای موجود هزینه زندگی در کشور اسپانیا بسیار کمتر و ارزان‌تر از کشور بریتانیا است.

تجربه زندگی در اسپانیا موجب می‌شود افراد زندگی طولانی‌تری داشته باشند و از لذت بیشتری برخوردار شوند. در اسپانیا امید به زندگی افراد 83 سال است که توانسته بیشترین رقم را در قاره اروپا به خود اختصاص دهد. این رقم در مقایسه با کشور انگلستان نیز به میزان دو سال بیشتر است. در کشور اسپانیا رژیم غذایی مدیترانه‌ای به شکلی خاص با سبک زندگی آرامی که افراد دارند ادغام شده است و آب و هوای مرطوب و فضای سبز محیط موجب ایجاد فضایی خاص و جذاب برای زندگی شده است.

به طور کلی هزینه‌ای که در زمینه بهداشتی در کشور اسپانیا وجود دارد در حدود 60 درصد کمتر از کشور آمریکا می‌باشد که این مساله موجب شده تجربه زندگی در اسپانیا به عنوان رؤیا برای افراد به شمار رود. در اسپانیا ویلاهایی وجود دارد که قیمت آن‌ها تنها چند میلیون یورو است و آپارتمان‌های ساحلی که قیمت بسیار کمی دارند موجب شده تمام افراد بتوانند با بودجه مناسبی که دارند علاقه‌مند به تجربه زندگی در اسپانیا باشند.

متوسط قیمتی که برای خرید خانه در اسپانیا در نظر گرفته می‌شود بسیار پایین بوده و علاوه برآن میزان بهره وام مسکن نیز کم است که موجب می‌شود افراد در صورت داشتن شغلی مناسب خانه‌ای مناسب را خریداری کنند. به طور تقریبی می‌توان گفت 6 درصد از جمعیتی را که در اسپانیا وجود دارد مهاجرانی که از کشورهای دیگر وارد خاک اسپانیا شده‌اند تشکیل می‌دهند. بازنشستگان بسیاری هستند که برای تجربه زندگی در اسپانیا این کشور را مقصد استراحت خود در نظر می‌گیرند و از آب و هوای گرم و سطح بالای زندگی در کشور اسپانیا استفاده وافری می‌برند.

مهاجرت به اسپانیا

آب و هوایی که در بخش‌های مختلف اسپانیا وجود دارد با یکدیگر متفاوت است اما با وجود این مساله مهاجرت به اسپانیا توسط افراد بسیاری انتخاب می‌شود. برخی از مهاجرانی که وارد اسپانیا می‌شوند ترجیح می‌دهند در سواحل مدیترانه سکونت داشته باشند تا بتوانند از هوای گرم این منطقه نهایت استفاده را ببرند. در مقابل آن‌دسته از مهاجرانی که به دنبال هوای خنکی هستند می‌توانند در مناطق شمالی اسپانیا مستقر شوند. مهاجرت به اسپانیا تنها به دلیل وجود آب و هوای متنوع نبوده و وسعت جغرافیایی و تنوع بالا موجب انتخاب اسپانیا برای مهاجرت است.

مهاجرت به اسپانیا امکانات بسیاری را برای افراد فراهم خواهد کرد که اخذ اقامت اسپانیا یکی از مهم‌ترین این موارد می‌باشد. افرادی که در اسپانیا اقامت دارند می‌توانند به راحتی با استفاده از هواپیما و قطار و یا حتی اتوبوس به سرتاسر قاره اروپا سفر کنند. اسپانیا از نظر غذایی نیز دارای تنوع بالایی است که برای افراد دوست‌دار غذا می‌توانند گزینه‌ای بسیار مناسب باشند. صنعت کشاورزی موجود در اسپانیا نیز بسیار بزرگ بوده و این مساله می‌تواند یکی از علل تمایل افراد به تجربه زندگی در اسپانیا شناخته شود.

سیستم حمل و نقل در اسپانیا

یکی از امتیازات و امکاناتی که تجربه زندگی در اسپانیا برای افراد به ارمغان خواهد آورد برخورداری از سیستم حمل و نقل مناسب در اسپانیا است. در سیستم حمل و نقل در اسپانیا ترن‌های شهری با سرعت بالایی وجود دارند که به همراه خطوط مخصوص اتوبوس موجب شده‌اند شهرها به یکدیگر متصل شوند. اگر تنها مدت زمانی چند ساعته را صبوری کنید این امکان را خواهید داشت که از شهر مادرید به سواحل جنوبی اسپانیا وارد شوید. ورود به اسپانیا مستلزم کامل کردن مدارک بسیاری است که باید چندین روز برای تکمیل آن‌ها زمان صرف کنید. سعی کنید همیشه کپی مدارک و شناسه همراه‌تان باشد تا به مشکلی برنخورید

زندگی ارزان در اسپانیا

 

تجربه زندگی در اسپانیا تنها به محاسن این کشور خلاصه نمی‌شود و باید معایب زندگی در بخش‌هایی از اسپانیا را نیز در نظر داشت. زندگی ارزان در اسپانیا شهرهایی همچون مادرید و بارسلونا را شامل نمی‌شود. یکی از مهم‌ترین هزینه‌هایی که افراد برای تجربه زندگی در اسپانیا باید بپردازند هزینه اجاره است. قیمتی که برای اجاره در طول یک ماه به طور میانگین باید در نظر گرفت 11 یورو برای هر متر مربع در شهر بارسلونا می‌باشد. این در حالی است که در شهر سویا هزینه اجاره برای هر متر مربع تنها 6 یورو است. همه این مزایا باعث شده بسیاری از مهاجران، تحصیل در اسپانیا را انتخاب کنند.

افرادی که درصدد یافتن خانه‌ای با اجاره کمتر هستند می‌توانند شهرهای کوچک‌تر اسپانیا را برای زندگی در نظر بگیرند. هزینه‌ای که تحت عنوان اجاره‌خانه در شهرهای کوچک باید پرداخت شود اغلب کمتر از 300 دلار است. عدم زندگی در شهرهای بزرگ اسپانیا موجب تجربه زندگی ارزان در اسپانیا خواهد شد و پول بیشتری نیز برای افراد باقی خواهد ماند. گرانادا و سانتیاگو و سالامانکا از جمله شهرهایی هستند که می‌توان تجربه زندگی ارزان در اسپانیا را داشت.

زمانی که جشن در شهرهای اسپانیا برگزار می‌شود هزینه‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند اما با این وجود بازهم هزینه‌ای که برای اجاره و آب و برق و هزینه 2غذا باید پرداخت کرد بسیار کمتر از هزینه‌ای است که در شهرهای بزرگ اسپانیا پرداخت می‌شود. افرادی که علاقه‌مند به زندگی در کنار ساحل هستند می‌توانند بخش‌های ساحلی را که هزینه کمتری دارند انتخاب نمایند. زندگی در جزایر گران کاناری نیز از لحاظ هزینه‌ای بسیار مقرون به‌صرفه‌تر از دیگر شهرهای ساحلی می‌باشد.

مهاجرانی که قصد زندگی در شهرهای ساحلی را دارند باید این نکته را به خوبی در نظر داشته باشند که برخی از مکان‌های گران تنها در اطراف سواحل برپا شده‌اند بنابراین بهتر است به دنبال مکان‌های ارزان‌تری برای سکونت باشند. مایورکا از استراحتگاه‌های ویژه‌ای برخوردار است که موجب می‌شود افراد هزینه کمتری را برای تجربه زندگی در اسپانیا پرداخت نمایند. اگر تمایل دارید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید بهتر است به سراغ شهرهای مادرید و بارسلونا نروید چراکه این دو در بین 50 شهر گران‌قیمت جهان هستند و هزینه 2زندگی در این دو شهر بسیار بالا خواهد بود.