درباره پرتغال

درباره پرتغال

پرتغال کشوری است که در جنوب غربی اروپا واقع شده است. این کشور دارای جاذبه‌های گردشگری مختلف و زیبایی است. قیمت‌های پایین و مقرون به صرفه، غذاها و نوشیدنی‌های محلی عالی و آب و هوای مناسب و فوق‌العاده باعث شده است تا کشور پرتغال را به یکی از مقاصد گردشگری در اروپا تبدیل کند

درباره پرتغال

 

پرتغال کشوری است که در جنوب غربی اروپا واقع شده است. این کشور دارای جاذبه‌های گردشگری مختلف و زیبایی است. قیمت‌های پایین و مقرون به صرفه، غذاها و نوشیدنی‌های محلی عالی و آب و هوای مناسب و فوق‌العاده باعث شده است تا کشور پرتغال را به یکی از مقاصد گردشگری در اروپا تبدیل کند. مسافران و گردشگران کمتری به کشور پرتغال در مقایسه با سایر مقاصد گردشگری در اروپا و دیگر کشورهای اروپایی که در نواحی مرکزی واقع شده‌اند سفر می‌کنند. مردمان مهمان‌نواز و دوست‌داشتنی، غذاهای بی نظیر و تجربیات فرهنگی و تاریخی که در کشور پرتغال وجود دارد باعث شده است تا توجه هر گردشگری جلب شود.

پرتغال یکی از بهترین مکان‌های دنیا برای زندگی

بهتر است بدانید که کشور پرتغال موقعیت‌های جذابی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. در کشور پرتغال مناظر زیبا و متنوعی وجود دارد مانند سواحل ماسه‌ای، شهرهای پر جنب و جوش بین‌المللی و میراثی هزار ساله و دشت‌های طلایی و کوه‌ها.
همچنین در کشور پرتغال ورزش‌های آبی بی‌نظیری وجود دارد. با بازی کردن در بهترین زمین‌های گلف می‌توانید لذت ببرید و در طبیعت غرق شوید. در این کشور جدیدترین راه‌های درمانی نیز وجود دارد.

جمهوری پرتغال

مرزهای جغرافیایی فعلی کشور پرتغال مربوط به 9 قرن پیش است و سیستم سیاسی پارلمانی دمکراتیک باثباتی در کشور پرتغال حکمرانی می‌کند. پرتغال یکی از اعضای کشورهای اتحادیه اروپا بوده و واحد پول آن، یورو است. بر اساس شاخص رقابت‌پذیری جهانی در سال22016- 20172که از طریق انجمن اقتصاد جهانی به انتشار گذاشته شد، کشور پرتغال رتبه 46 رقابتی‌ترین اقتصادها را در بین 138 کشور دنیا به خود اختصاص داده است.

 

جغرافیای پرتغال

کشور پرتغال دارای شرایط جغرافیایی منحصربه‌فردی است. نقطه تلاقی سه قاره مهم اروپا، آمریکا و آفریقا و درنهایت نقطه مرکزی در مسیرهای بین‌المللی مهم می‌باشد. در سراسر کشور پرتغال فرودگاه‌های بین‌المللی به چشم می‌خورند مانند لیسبون ، پورتو و فارو که پروازهای منظمی به شهرهای مختلف دنیا دارند. برای اینکه بتوانید از زیبایی‌‌های کشور پرتغال لذت ببرید می‌توانید از شبکه‌ حمل و نقل جاده‌ای کشور پرتغال استفاده کنید.

شهرهای اصلی پرتغال

لیسبون: این شهر به عنوان پایتخت کشور پرتغال و قطب حمل و نقل بین‌المللی محسوب می‌شود.
پورتو: شهر پورتو دومین شهر بزرگ کشور پرتغال است و به عنوان یک شهر موفق در منطقه محسوب می‌شد. همچنین این شهر قطب حمل و نقل بین‌المللی است.
آلگاروه: شهر آلگاروه جنوبی‌ترین منطقه در کشور پرتغال است. این شهر محبوب‌ترین منطقه توریستی و سومین منطقه ثروتمند کشور پرتغال به حساب می‌آید.

مردم پرتغال

مردم پرتغال بسیار مهربان و دوستانه رفتار می‌کنند و بدون توجه به ملیت گردشگران به آن‌ها خوش‌آمد می‌گویند. در حقیقت مردم از گوشه و کنار جهان به کشور پرتغال سفر می‌کنند و با توجه به اینکه کشور پرتغال غربی‌ترین منطقه اروپایی است، نقطه ورود به منطقه شینگن است. بسیاری از افراد در کشور پرتغال به زبان‌های خارجی مخصوصاً انگلیسی صحبت می‌کنند.

آب و هوای پرتغال

تابستان‌ها در کشور پرتغال گرم و خشک و زمستان‌ها ملایم است. در طول سال در بخش جنوبی کشور پرتغال 3300 ساعت و در بخش شمالی این کشور 1600ساعت آفتاب وجود دارد. همین مسئله باعث شده است تا کشور پرتغال به عنوان یکی از آفتابی‌ترین کشورهای اروپا به حساب بیاید.
شمال کشور پرتغال دارای آب و هوای گرم، معتدل و دریایی است ولی در منطقه جنوبی این کشور آب و هوای مدیترانه‌ای با زمستانی مرطوب وجود دارد. کشور پرتغال به عنوان یکی از گرم‌ترین کشورهای اروپایی به حساب می‌آید.
در فصل تابستان نسیم دریایی مطلوبی در این کشور شروع به وزیدن می‌کند که وضعیت مناسبی را به وجود می‌‌آورد. دمای هوا در فصل زمستان به طور میانگین بین 8 تا 14 درجه بوده و در فصل تابستان بین 17 تا 28 درجه متغایر است. بارش سالانه در کشور پرتغال به طور میانگین 500 تا 1000 میلی‌متر است.

اطلاعات بیشتر ————> آب و هوای پرتغال

جمعیت و مساحت پرتغال

پرتغال دارای مساحت 92.212 کیلومتر مربع است و تقریباً 10.7 میلیون نفر در این کشور زندگی می‌کنند. پرجمعیت‌ترین شهرهای ساحلی در کشور پرتغال شهرهای لیسبون و پورتو است. زبان پرتغالی به عنوان زبان رسمی کشور پرتغال محسوب می‌شود ولی بسیاری از افراد به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.

کیفیت بالای زندگی در پرتغال

بر اساس نظرسنجی کیفیت زندگی در جهان که در سال 2016 صورت گرفت شهر لیسبون به عنوان یکی از 42 شهر دنیا با بهترین سطح کیفیت زندگی انتخاب شد.

هزینه‌های زندگی در پرتغال

تعداد زیادی از افراد خارجی هزینه زندگی در پرتغال را ارزان می‌دانند. برای زندگی در هر کشوری باید هزینه‌هایی را بپردازید که در کشور پرتغال نیز بر همین پایه است. عمده‌ترین هزینه‌های افراد در کشور پرتغال مربوطه به هزینه‌های خوراک، پوشاک، مسکن و حمل و نقل است. در کل هزینه‌های زندگی در کشور پرتغال بسیار پایین است، به گونه‌ای که شهر لیسبون به عنوان پایتخت کشور پرتغال ارزان‌ترین پایتخت در اروپا است.

تحصیل در پرتغال

در کشور پرتغال بیش از 300 موسسه آموزش عالی وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • دانشگاه‌ها (7 دانشگاه در لیست 1000 دانشگاه برتر جهان)
 • مؤسسات پلی تکنیک (دولتی و خصوصی)
 • آکادمی نظامی و پلیس
 • دانشگاه‌های معروف پرتغال
 • دانشگاه شهر لیسبون
 • دانشگاه پورتو
 • دانشگاه Coimbra
 • دانشگاه Minho
 • دانشگاه Aveiro
 • دانشگاه Beira Interior
 • دانشگاه پلی تکنیک لیسبون و پورتو
 • دانشگاه کاتولیکی پرتغال (لیسبون، پورتو و براگا)

خدمات بهداشتی و درمانی در پرتغال

سیستم خدمات بهداشتی و درمانی در پرتغال دارای کیفیت بسیار بالایی است و بیمارستان‌های دولتی و مراکز بهداشتی، خدمات درمانی رایگان در اختیار بیماران قرار می‌دهند.
در کشور پرتغال ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رسمی به بیماران توسط خدمات بهداشت ملی انجام می‌شود. به غیر از سرویس عمومی، مراکز درمانی و متخصصان خصوصی نیز خدمات را به بیماران ارائه می‌دهند. در بیمارستان‌های کشور پرتغال واحدهای مدرن و مجهز وجود دارد که در سراسر کشور نیز در دسترس مردم قرار دارند. برای رفاه حال بیماران خارجی، بیمارستان‌ها خدمات مراقبتی و نظارتی شخصی را به بیماران ارائه می‌دهند و برای برقراری ارتباط با بیماران از زبان انگلیسی استفاده می‌کنند.

جاذبه‌های گردشگری در کشور پرتغال

کشور پرتغال دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری می‌باشد و گردشگران می‌توانند در هنگام سفر به این کشور از این جاذبه‌ها دیدن کنند و لذت ببرند. برخی از جاذبه‌های گردشگری در کشور پرتغال عبارت‌اند از: گشت و گذار در لیسبون، بازدید از بنای تاریخی Batalha، صومعه سانتا ماریا، سفری به اوورا (Evora)، زندگی ساحلی در جزایر آزور (Azores)، بازدید از بناهای مذهبی در شهر براگا (Braga)، گشت و گذار در لاگوس، گشت و گذار در سینترا (Sintra)، شهر بندری پورتو