کار در حین تحصیل در اتریش

کار در حین تحصیل در اتریش

کار در حین تحصیل در اتریش یکی از مسائلی است که اغلب دانشجویان نسبت به آن توجه ویژه‌ای دارند به ویژه دانشجویانی که در کشور اتریش به تحصیل مشغول هستند. کار حین تحصیل در اتریش شرایط خاص خود را دارد و دانشجویانی که متقاضی تحصیل در اتریش هستند باید با اصول و قواعد و قوانینی که درزمینه کار در حین تحصیل در اتریش وجود دارد آشنا شوند و به دنبال شغلی قانونی باشند

کار در حین تحصیل در اتریش

کار در حین تحصیل در اتریش یکی از مسائلی است که اغلب دانشجویان نسبت به آن توجه ویژه‌ای دارند به ویژه دانشجویانی که در کشور اتریش به تحصیل مشغول هستند. کار حین تحصیل در اتریش شرایط خاص خود را دارد و دانشجویانی که متقاضی تحصیل در اتریش هستند باید با اصول و قواعد و قوانینی که درزمینه کار در حین تحصیل در اتریش وجود دارد آشنا شوند و به دنبال شغلی قانونی باشند

دریافت مجوز کاری برای دانشجویان بین‌المللی برای اشتغال به شغل‌هایی که از درآمد بالایی در کشور اتریش برخوردار هستند بستگی زیادی به ملیت و شغلی که دانشجویان انتخاب می‌کنند دارد. اشتغال به کار در حین تحصیل در اتریش نباید در پیشرفت تحصیلی دانشجویان تأثیر منفی داشته باشد زیرا تحصیل یکی از اصلی‌ترین اهداف دانشجویان برای اقامت در اتریش به شمار می رود.

دانشجویانی که از کشورهای دیگر وارد کشور اتریش می‌شوند و توانسته‌اند اقامت معتبر اتریش را درزمینه ادامه تحصیلات خود دریافت کنند امکان کار در حین تحصیل در اتریش را نیز به‌دست خواهند آورد و با در نظر گرفتن مقررات قانونی که در خصوص اشتغال مهاجرین در اتریش حاکم است این افراد باید نسبت به دریافت مجوز کار اقدام نمایند و شغلی قانونی در کشور اتریش برای خود پیدا کنند.

کار در حین تحصیل دانشجویان دوره لیسانس در اتریش

دانشجویانی که در مقطع لیسانس مشغول به تحصیل هستند امکان کار در حین تحصیل در اتریش را دارند اما باید به مقررات کاری دانشجویان دوره لیسانس توجه داشته و با درنظر گرفتن این مقررات در طول یک هفته تنها 10 ساعت کار کنند. براساس مقرارت کاری دانشجویان دوره لیسانس شغلی که دانشجویان مقطع لیسانس برای خود پیدا می‌کنند باید طبق قوانین اتریش بوده و از لحاظ قانونی هیچ مشکلی نداشته باشد.

کار در حین تحصیل دانشجویان دوره فوق‌لیسانس در اتریش

 

دانشجویانی که دانشگاه‌های کشور اتریش را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده‌اند برای کار در حین تحصیل در اتریش باید قوانینی را مورد توجه قرار دهند که مهم‌ترین این قوانین رعایت ساعت کاری دانشجویان دوره فوق‌لیسانس است. دانشجویانی که در مقطع فوق‌لیسانس در کشور اتریش به تحصیل اشتغال دارند در طول هفته تنها به مدت 20 ساعت اجازه کار دارند و این در حالی است که لطمه‌ای به تحصیلات آن‌ها وارد نشود.

کار در حین تحصیل دانشجویان دوره دکترا در اتریش

دانشجویانی که در دوره دکترا در حال تحصیل هستند می‌توانند در طول هفته تنها 30 ساعت کار دانشجویی داشته باشند. اجازه کار در حین تحصیل در اتریش برای دانشجویان دوره دکترا در صورتی صادر می‌شود که بتوانند تحصیلات خود را نیز با موفقیت به سپری کنند. ساعت کاری دانشجویان دوره دکترا در کشور اتریش کمی بالاتر از دوره‌های دیگر است و این مسئله می‌تواند در تحصیلات دانشجویان دوره دکترا تأثیر بسیاری داشته باشد.

نکته‌ای که دانشجویان مقیم اتریش برای دریافت اجازه کار در حین تحصیل در اتریش باید در نظر داشته باشند محدود بودن مجوز کاری است که پیش از هر چیزی بازار کار اتریش برای اعطای آن در نظر گرفته می‌شود و درصورتی که از بین شهروندان اتریشی فردی برای استخدام در کار مورد نظر پیدا نشود دانشجویانی که از کشورهای دیگر در اتریش مشغول به تحصیل هستند می‌توانند به شغل مورد نظر اشتغال یابند.

شرایط کار حین تحصیل در اتریش

زمانی که افراد به دنبال یافتن شغل مناسبی برای کار در حین تحصیل در اتریش باشند و شغل نیمه‌وقت و خوبی را پیدا کنند درواقع می‌توانند هزینه زندگی در اتریش را نیز تأمین کرده و تجربه کاری خوبی نیز کسب خواهند کرد. این مسئله موجب می‌شود دانشجویان با شرایط کار حین تحصیل در اتریش آشنایی بیشتری داشته باشند و بتوانند با افراد بسیاری ارتباط برقرار کنند. افرادی که تمایل به کار در حین تحصیل در اتریش دارند بهتر است پیش از هر اقدامی ابتدا شرایط کار حین تحصیل در اتریش برای زندگی را به‌خوبی درک کرده و پس از آن اقدامات لازم را انجام دهند.

دانشجویانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در کشور اتریش به تحصیل مشغول هستند برای کار در حین تحصیل در اتریش به مجوز کاری نیازی ندارند اما دانشجویانی که از کشورهای غیراروپایی وارد اتریش می‌شوند برای کار در حین تحصیل باید اجازه کار را دریافت کنند. درخواست نامه‌ای که برای صدور اجازه کار باید ارائه شود به وسیله کارفرما به اداره خدمات استخدامی اتریش فرستاده خواهد شد و این یکی از شرایط کار حین تحصیل در اتریش است که باید رعایت شده و مورد توجه قرار بگیرد.

مجوزی که برای دانشجویان متقاضی کار در حین تحصیل در اتریش صادر می‌شود تنها مختص به کار نیمه وقت بوده و دانشجویان برای کار تمام وقت نیازمند مجوز دیگری هستند. یکی دیگر از شرایط کار حین تحصیل در اتریش عدم نیاز به مجوز کاری برای دانشجویانی است که در مشاغل آزاد اشتغال دارند و مالیات بردرآمد و بیمه درمانی را خود پرداخت می‌کنند. دانشجویانی که در زمینه تحصیلی خود باید دوره کارآموزی را نیز بگذرانند نیازی به دریافت اجازه کار نخواهند داشت.

کار در اتریش پس از اتمام تحصیل

دانشجویانی که از کشورهای غیراتحادیه اروپا در کشور اتریش به تحصیل اشتغال دارند می‌توانند پس از اتمام تحصیلات خود برای دریافت کارت قرمز- سفید-قرمز تقاضا دهند. مقامات ارتشی اتریش این کارت را تنها برای یک‌سال صادر می‌کنند و به کارفرمایان خاصی اختصاص دارد. یکی از شرایط کار در اتریش پس از اتمام تحصیل در خصوص دانشجویانی که از کشورهای غیر از اتحادیه اروپا این است که تنها به مدت 12 ماه زمان دارند تا شغلی مناسب را برای خود پیدا کرده و نسبت به درخواست کارت قرمز-سفید-قرمز تقاضا دهند.

دانشجویانی که زمان کافی برای اقامت در کشور اتریش ندارند در صورتی که قصد اشتغال به کار در اتریش پس از اتمام تحصیل خود داشته باشند باید مدت اقامت خود را تمدید نمایند. البته در این مدت نیز دانشجویان امکان کار به مدت 20 ساعت در طول هفته را خواهند داشت و در کنار کار نیمه وقت خود می‌توانند به دنبال شغل دائمی معتبری نیز باشند.

دانشجویانی که پس از اتمام تحصیلات خود قصد کار در اتریش را دارند باید نسبت به تغییر ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری اتریش اقدام نمایند و مدارکی را که لازم است ارائه دهند. پیش از هرکاری دانشجوی متقاضی باید با شرایط کار در اتریش پس از اتمام تحصیل آشنایی داشته باشد و بداند که مشاغل مورد نیاز در اتریش کدام هستند و پس از آن اقدام به یافتن شغلی مناسب برای خود کرده و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهد.