انواع اقامت نروژ

انواع اقامت نروژ

اخذ اقامت نروژ دارای شرایط ویژه­ای است که متقاضیان برای هرکدام از انواع اقامت نروژ باید ابتدا شرایط مالی و اقتصادی خود را درنظر داشته باشند.

 

انواع اقامت نروژ

اخذ اقامت نروژ دارای شرایط ویژه­ای است که متقاضیان برای هرکدام از انواع اقامت نروژ باید ابتدا شرایط مالی و اقتصادی خود را درنظر داشته باشند. روش­های بسیاری جهت دریافت اقامت نروژ وجود دارد که می­توان به اقامت از طریق کار در نروژ، اقامت از طریق سرمایه­گذاری، اقامت از طریق ازدواج و یا اقامت از طریق تحصیل در نروژ اشاره کرد. در ادامه هریک از انواع اقامت نروژ را به­صورت جداگانه معرفی خواهیم کرد که متقاضیان باتوجه به هدف و شرایط خود می­توانند گزینه مناسبی را برای اقامت در نروژ انتخاب نمایند.

اخذ اقامت نروژ از طریق کار

یکی از راه­های دریافت اقامت نروژ از طریق کار است که بیشتر متقاضیان به­دلیل وجود نرخ بیکاری در سطح بسیار پائین و دریافت حقوق بالا این کشور را برای کار انتخاب می­کنند. شرایط کاری در کشور نروژ بسیار مطلوب و ایده­آل بوده و افرادی که تمایل به اخذ اقامت نروژ از طریق کار دارند باید مهارت بالایی داشته باشند. متقاضیان می­توانند در عرصه صنعت نفت و دانشگاه­های نروژ و یا صنایع بهداشتی شغل مناسبی را برای خود پیدا کنند اما باید به­خاطر داشته باشند که کار در این عرصه­ها نیازمند داشتن مهارت و تخصص کافی و تحصیلات عالی است.

 

برای اخذ اقامت نروژ از طریق کار متقاضیان ابتدا باید شغل مناسبی را در کشور نروژ پیدا کرده و پس از آن نسبت به دریافت اقامت این کشور اروپایی اقدام نمایند. نوع اقامتی که از سوی متقاضیان تقاضا می­شود به نوع کاری که در این کشور انجام خواهند داد بستگی بسیاری دارد. چنانچه فردی تحصیلات دانشگاهی سطح بالایی داشته باشد این امکان برای او وجود دارد که تحت عنوان کارگری ماهر مجوز اقامت در نروژ را درخواست دهد.