آیا کشور کانادا برای زندگی مناسب است؟

آیا کشور کانادا برای زندگی مناسب است؟

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید قبل از هر کاری لازم است درباره این کشور اطلاعات کاملی کسب کنید تا بتوانید با اطمینان بیشتری به کانادا سفر کنید. به همین جهت ما در این مقاله سعی داریم به دانستنی های کشور کانادا بپردازیم تا علاقه‌مندان بتوانند از همه جهات با این کشور آشنا شوند

آیا کشور کانادا برای زندگی مناسب است؟

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید قبل از هر کاری لازم است درباره این کشور اطلاعات کاملی کسب کنید تا بتوانید با اطمینان بیشتری به کانادا سفر کنید. به همین جهت ما در این مقاله سعی داریم به دانستنی های کشور کانادا بپردازیم تا علاقه‌مندان بتوانند از همه جهات با این کشور آشنا شوند.

آشنایی با جغرافیای کانادا

مختصات جغرافیایی این کشور: ۶۰ درجه شمالی و ۹۵ درجه غربی است. کشور کانادا، دومین کشور بزرگ جهان واقع در شمال قاره آمریکا می باشد که از جنوب به کشور امریکا، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از شمال نیز به اقیانوس شمالی ختم می شود. به همین دلیل وجود تنوع جغرافیایی باعث شده که آب و هوای این کشور بسیار متفاوت باشد اما با این وجود اغلب نواحی واقع در کانادا دارای تابستان هایی معتدل و زمستان هایی سرد و طولانی می باشند.

 

این کشور بزرگ جهان، با مساحت ۶۷۰/۹۸۴/۹، تشکیل شده از ۱۰ استان «کبک، آلبرتا (ادمونتون)، بریتیش کلمبیا (ویکتوریا)، مانیتوبا (وینیپگ)، نیوبرانزویک (فردریکتون)، نوااسکوشیا (هلی فکس)، نیوفاندلند و لابرادور (سنت جانز)، پرنس ادوارد (شارلوتتاون)، اونتاریو (تورنتو) و ساسکاچوان (رجینا)» و ۳ قلمرو و شهرهای متنوع بسیاری است که توانسته جمعیت ۴۴۰/۲۵۵/۳۶ نفر را در خود جای دهد؛ که حدود ۹۰% از این جمعیت در فاصله ۲۰۰ کیلومتری از مرز آمریکا و در جنوب کشور کانادا متراکم شده اند.

همچنین پایتخت این کشور، شهر اتاوا واقع در استان اونتاریو می باشد.

نقشه کانادا

مهمترین شهرهای کانادا

از بین شهر های مختلف واقع شده در کشور کانادا، شهرهای تورنتو، مونترال، ونکوور، کبک، هالیفاکس، سنت جان، ادمونتون، کلگری، اتاوا، ساسکتون، وینیپگ، هامیلتون، ویکتوریا، رجینا و سنت جانز از مهم ترین شهرهای این کشور به شمار می روند که از این بین، تورنتو (با جمعیت ۵.۵ میلیون)، مونترال، ونکوور و اتاوا پر جمعیت ترین شهرهای کانادا محسوب می شوند.

زبان کشور کانادا

زبان انگلیسی و فرانسوی، دو زبان اصلی کشور کانادا هستند که از این بین زبان مادری حدود ۶.۶ میلیون از شهروندان کانادایی، زبان فرانسوی می باشد که بیشتر آنها در استان کبک سکونت می کنند و مابقی در سایر استان های دیگر در حال زندگی هستند.

 

آشنایی با مذهب و دین کانادا

از آنجایی که سالیانه افراد بسیاری از سراسر دنیا به کانادا مهاجرت می کنند این کشور به یکی از کشورهای چند ملیتی تبدیل شده که باعث شده همواره افراد با مذهب های مختلف در کنار یکدیگر زندگی کنند.

اما با این حال مسلمانان با قومیت های مختلف (بیش از یک میلیون نفر) در شهرهایی چون تورنتو، ونکوور، مونترال، وندزور و اتاوا در حال سکونت می باشند.