مهاجرت از طریق تولد فرزند

مهاجرت از طریق تولد فرزند

مهاجرت از طریق تولد فرزند:

 

جهت آشنایی با بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق تولد فرزند ابتدا بهتر است با دو سیستم دریافت تابعیت در این روش آشنا شوید:

سیستم یا اصل خون: کودک در هنگام تولد صرف از نظر مکان یا کشوری که در آن به دنیا می‌آید برحسب تابعیت یا شهروندی یکی از والدین، تابعیت کشور نیز داده می‌شود.

سیستم یا اصل خاک: تابعیت کشوری که در آن فرزند به دنیا آمده و صرف از نظر تابعیت والدین، به کودک داده می‌شود.

نکته: اگر پدر و مادر فرزند مشخص نباشند، طبق اصل خاک تابعیت مدنظر به کودک داده می‌شود. نکته: اگر پدر و مادر فرزند مشخص باشند اما تابعیت معینی نداشته باشند، طبق اصل خاک تابعیت داده می‌شود.

بر همین اساس کشورهایی هستند که ترجیحا یا منحصرا طبق اصل خاک یا اصل خون عمل می‌کنند و شما عزیزان هنگام انتخاب بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق تولد فرزند باید به این مسأله توجه کافی داشته باشید.

 

طبق هر کدام از سیستم‌های تابعیت دهی براساس تولد فرزند در هر مورد بهترین نمونه‌ها را برای ایرانیان مثال می‌زنیم.

کشورهایی که طبق سیستم خاک تابعیت از طریق تولد اعطا می‌کنند

کانادا (Canada):

طبق قوانین کانادا اگر کودکی در کانادا متولد شود تابعیت این کشور به همراه تمامی مزایا شامل آن خواهد شد و برای بهره‌مندی از چنین مزایایی حتی لازم نیست حتما در این کشور حضور داشته باشد. اما والدین باید تا 18 سالگی کودک صبر کنند تا پس از آن برای والدین جهت اقامت دائم و اسپانسرشیپی والدین خود اقدام نماید ک البته باید از قبل اقامت موقت معتبر داشته باشند. از بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق تولد فرزند که هیچ قید و شرطی هم نگذاشته است.

استرالیا (Australia):

یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق تولد فرزند استرالیاست که البته یکسری شرایط دارد مثلا اقامت دائم استرالیا در صورتی به کودکی که در این کشور متولد شده داده می‌شود که یکی از والدین شهروندی یا اقامت دائم استرالیا را گرفته باشند یا کودک تا 11 سالگی در این کشور زندگی کند. پس از گذشت 3 سال از اقامت دائم هم می‌توان برای کسب شهروندی استرالیا اقدام کرد. استرالیا چون پاسپورت بسیار معتبری دارد و کیفیت زندگی و آموزشی و حقوق و مزایا در آن بسیار بالاست گزینه فوق‌العاده‌ای است.

کشورهایی که طبق سیستم خون تابعیت از طریق تولد اعطا می‌کنند:

نروژ (Norway):

از بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق تولد فرزند، کشور نروژ است که ترجیح سیستم آن بر اصل خون است مثلا اگر کودکی از والدینی متوسط شود که حداقل یکی از آن‌ها شهروند نروژ باشد، صرف نظر از مکان تولد و به صورت اتوماتیک تابعیت این کشور را دریافت خواهد کرد. اما اگر هیچ از یک والدین نروژی نباشند و کودک در نروژ متولد شود در چنین شرایطی طبق اصل خاک شهروندی این کشور اعطاء خواهد شد.

اسپانیا (Spain):

کشور اسپانیا نیز از بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق تولد فرزند که ترجیح اول آن اصل خون است یعنی اگر کودک از والدینی متولد شود که حداقل یکی از آن‌ها اسپانیایی باشند، تابعیت این کشور اعطاء خواهد شد در غیر این صورت طبق اصل خاک عمل می‌شود.

اوکراین (Ukraine):

از بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق تولد و البته کلیه روش‌های مهاجرتی اوکراین است. طبق ماده 7 و بند 1 قانون تابعیت کشور اوکراین تحت شرایط زیر با تولد تابعیت داده می‌شود:

کودکی که حداقل یکی از والدین تابعیت اوکراین را داشته باشند

کودکی که والدین آن هیچ کدام تابعیت اوکراین ندارند ولی در خاک اوکراین به دنیا آمده باشد

کودکی که در اوکراین به دنیا آمده ولی والدین هیچ تابعیتی ندارند کودکی که در اوکراین به دنیا آمده و والدین در وضعیت پناهندگی هستند، اگر تابعیت والدین خود را نگرفته باشد می‌تواند شهروند اوکراین شود

در صورتی که والدین کودک مشخص نباشند اما در این کشور به دنیا آمده باشد، شهروند اوکراین است

توجه داشته باشید که اوکراین به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق تولد، ابتدا طبق اصل خون عمل می‌کند و اگر شرایطی پیش بیاید که امکان تصمیم‌گیری طبق اصل خون نباشد، اصل خاک در نظر گرفته خواهد شد. کسب اقامت از دو طریق امکان پذیر می باشد که به تفضیل مورد بررسی قرار می گیرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اصل خون( Jus Sanguinis )به شیوه ای از تابعیت اطلاق می شود که افراد بر اساس ملیت والدین خود می توانند ،شهروندی یک کشور را دریافت کنند.اکثر کشورهای اروپایی و استرالیا از این قانون تیعیت می کنند ودر صورت اقامت را به فرزندی که در کشور متولد شده اعطا می کنند که پدر یا مادر ملیت کشور مورد نظر را داشته باشند.

کشورهایی که در حال حاضر از اصل خون تبعیت می کنند در گذشته با فرزنددار شدن در خاک کشور خود به فرزندان اقامت می دادند ولی به علت جلو گیری از مهاجرت های غیر قانونی و کم کردنآمار مهاجرت،قوانین خود را تغییر داده وبا این امر فشار بروی مهاجران برای بازگشت به کشورشان استفاده می کردند.

 

اصل خاک ( Jus Soli)یکی از شیوه های اخذ اقامت کشور هاست که بر اساس این اصل هر فردی که در کشور هایی که از قانون خاک تبعیت میکند ،فرزنددار شود میتواند برای فرزند خود اقامت یا شهروندی این کشور را دریافت کند .

 

در ارتباط با اصل خاک ،تفاوتی برای دولت های کشور های مورد نظر نمی کند که والدین از چه روش هایی وارد کشور می شوند .فرند این والدین می توانند طبق قوانین کشور اقامت کشور مورد نظر را اخذ کنند .

در قوانین اصل خاک نوشته شده که شامل دیپلمات نمی شود.

کشورهایی مثل استرالیا،فرانسه،آلمان،ایرلند،نیوزلند،آفریقای جنوبی و بریتانیا در گذشته از قانون خاک تبعیت می کردند ولی در حال حاضر بصورت معمول نیاز به اقامت دائم حداقل یکی از والدین در کشور مورد نظر می باشند.

مسلمااخذ اقامت از طریق تولد فرزند در کشور هایی که از قانون خاک تبعیت می کنند روش بسیار ساده ای برای ساختن آینده روشن فرزندان می شود ولی نکته حائز اهمیت چگونگی ورود به کشورها و قوانین پس از فرزند دار شدن است که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

کشورهایی همچون کانادا،آمریکا، آرژانتین،برزیل،پرو،پاناما،مکزیک،پاراگوئه،اروگوئه،ونزوئلا،گواتمالا، نکاراگوئه و… از این قانون پیروی می کنند. این نکته بدین معناست که افراد از هر طریق وارد کشورهای ذکر شده شوند و فرزند دار شوند می توانند اقامت فرزند را دریافت کنند .

افراد می توانند از روشهای مختلف همچون ویزای تحصیلی،ویزای توریستی،ویزای کاری و ویزای سرمایه گذاری وارد کشورهای ذکر شده شوند و اقامت خودرااز طریق تولد فرزند دریافت کنند .

علاقمندان میتوانند برای بررسی راههای ورود به کشورهای ذکر شده با مشاورین موسسه مهاجرتی سان ویزیبل در ارتباط بوده واز تجارب این عزیزان بهره مند شوند وبا انتخاب روش درست به خواسته خود برسند .

افراد در صورت داشتن پاسپورت کشورهای آرژانتین کاستاریکا ،پاناما ،سنت کتسین ونویس ، اروگوئه و ونزوئلا اجازه سفر به کشورهای آمریکای مرکزی ، آمریکای جنوبی وشینگن را دارند که این نکته نقطه مثبت این کشورها می باشد .

در ارتباط با کشور گواتما لا این نکته حائز اهمیت می باشد که تمام شرائط ذکر شده . پابرجاست و فقط ممنوع حضوردر کشور مکزیک شامل دارندگان پاسپورت گواتمالا می شود .

دارندگان پاسپورت کشور نیکاراگئو فقط می توانند بدون ویزا برای کشورهای شنگن اقدام کنند .

آمریکاو کانادا از بهترین کشورهایی می باشند که از قانون خاکتبعیت می کنند،از همین رو شرایط ورود به این کشور ها دشوارتر از ما بقی کشور هاست.دلیل اصلی کشور آمریکا از انجام این کار بالا رفتن شمار مالیات دهندگان کشور است.لازم به ذکر افرادی که حتی خارج از کشور آمریکا می باشند مستلزم به پرداخت مالیات با توجه به درآمد های خود هستند.

در کشور آمریکافرزندان تا سن ۲۱ سالگی نمی توانند برای والدین خود اقدام کنند .پس اگر افراد بدنبال اخذ اقامت خود می باشند.زمان زیادی را باید منتظر بمانند.

 

در کشورهای ذکر شده برزیل شرایط ساده تری را برای والدین در نظر می گیرد که پدر و مادر یک پس از فرزنددارشدن می توانند اقامت برزیل را دریافت کنند.در کشور برزیل هزینه های متولد شدن فرزند نسبت به سایر کشورها کمتر است و خدمات خوبی هم به افراد تعلق می گیرد . مهم ترین اصل در امور مهاجرتی مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد .سان ویزیبل با به کار گیری و بهره گیری از چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان ، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.