تابعیت اتریش

تابعیت اتریش

 
واقع در اروپای مرکزی، از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلواکی و مجارستان، از جنوب با اسلوونی و ایتالیا و از غرب با سوئیس و لیختن اشتاین همسایه است. مساحت کل این کشور محصور در خشکی 84.000 کیلومتر مربع بوده که فقط یک چهارم آن در ارتفاع کم می باشد. زبان رسمی و همچنین اولین زبان 88.6% از جمعیت این کشور، آلمانی می باشد. اتریش دارای سیستم دموکراسی پارلمانی متشکل از 9 ایالت فدرال می باشد. یکی از شش کشور اروپایی است که بی طرفی دائمی را اعلام کرده و مفهوم بی طرفی ابدی را در قانون اساسی گنجانده است. اتریش از سال 1955 به عضویت سازمان ملل در آمده و در سال 1995 به اتحادیه اروپا پیوسته است. این کشور نقش فعالی در سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، سازمان امنیت و همکاری در اروپا و سایر سازمانهای اقتصادی بین المللی دارد

 

حقایقی جالب در مورد اتریش

 

• شهر وین اتریش، پایتخت موسیقی کلاسیک اروپا بوده و از اوایل سال 1500 مرکز نوآوری موسیقی بوده است.

• این کشور زادگاه تعدادی از آهنگسازان مشهور جهان مانند موتزارت و اشتراوس می باشد.

• لودویگ ون بتهوون بهترین زمانهای عمر خود را در وین گذرانده است.

• اتریش یکی از پر جنگل ترین کشورهای اروپا می باشد.

• این کشور از نظر پوشش گیاهی و جانوری تنوع زیادی دارد ، از جمله گونه های بومی که تحت حفاظت هستند.

• سالانه تعداد زیادی گردشگر از این کشور بازدید می کنند.

• 20.000 مزرعه ی ارگانیک در اتریش وجود دارد که بالاترین سرانه در سراسر جهان محسوب می شود.

• صنایع دستی اتریش از شهرت جهانی برخوردارند، از جمله هنرهای دستی، جواهرات لباس، سرامیک و ظروف شیشه ای

• اتریش، پیشگام در تولید برق آبی در اتحادیه اروپا می باشد.

 

"اقتصاد"

اتریش با تولید ناخالص داخلی سرانه تقریباً 51،559 دلار (2018) چهارمین کشور ثروتمند در اتحادیه اروپا است. این کشور از زمان عضویت در اتحادیه اروپا روابط نزدیکتر با سایر اقتصادهای اتحادیه اروپا پیدا کرده و از این طریق وابستگی اقتصادی خود را به آلمان کاهش داده است. عضویت در اتحادیه اروپا همچنین منجر به هجوم سرمایه گذاران خارجی شده که به دلیل دسترسی اتریش به بازار منحصر به فرد اروپا و مجاورت با کشورهای متقاضی اتحادیه اروپا جذب شده اند. بخش خدمات این کشور، اکثریت قریب به اتفاق تولید ناخالص داخلی را به عهدا دارد. اقتصاد اتریش متکی به بازار صادرات آن می باشد، عمده صادرات شامل ماشین آلات و تجهیزات ، وسایل نقلیه موتوری و قطعات ، کاغذ و مقوا ، کالاهای فلزی ، مواد شیمیایی ، آهن و فولاد ، منسوجات و مواد غذایی است. وین خود را به عنوان دروازه ورود به شرق اعلام کرده و هدف آن گسترش تجارت و سرمایه گذاری در بازارهای نوظهور اروپای مرکزی و شرقی می باشد. موسسات حقوقی و بانکی وین از بازیگران اصلی در تجارت با کشورهای عضو جدید اتحادیه اروپا به شمار می روند.

 

 

"اخذ اقامت اتریش"

 

اتریش یکی از جذاب ترین برای زندگی در جهان است. ترکیبی ایده آل از ثبات اقتصادی، محیطی پاک و ایمن و زیرساخت های عالی، این کشور را به یک محل اقامت عالی و سطح بالا مبدل ساخته است. اتریش برای افراد مستقل و همچنین افرادی که در رده بندی "مدیر کلیدی" قرار می گیرند، امکان اقامت در یکی از کشورهای عضو منطقه شینگن اروپا و اتحادیه اروپا را با حداقل شرایط اداری فراهم می آورد. اجازه اقامت اتریش به شما سفر بدون ویزا به تمام کشورهای منطقه شینگن اروپا را می دهد. اجازه اقامت در ابتدا به مدت یک سال صادر می شود و پس از آن بدون مشکل یا وقفه قابل تمدید می باشد. پس از 10 سال اقامت قانونی، در شرایط خاص پس از شش سال، می توان تقاضای تابعیت اتریش را ارائه نمود.

 

"اقامت برای افراد مستقل"

 

معیارهای کلیدی قرار گرفتن در گروه "افراد مستقل" دارا بودن بودجه کافی، یک مدرک دانشگاهی معتبر در اتریش یا دانش زبان آلمانی در سطح A1، محل اقامت دائم در اتریش و بیمه درمانی با پوشش کامل در اتریش می باشد. (طبق معیار کفایت بودجه، باید بتوانید مدرک دارایی نقدینگی در حدود 40.000 یورو به ازای هر بزرگسال و 10.000 یورو برای هر کودک زیر 18 سال را ارائه دهید. این دارایی ها باید به حالت صورت حساب از یک بانک اتریشی یا یک بانک بین المللی معتبر باشد.) همسر و فرزندان زیر 18 سال را می توان درون یک برنامه گنجاند. این اجازه اقامت دارای سهمیه بسیار کم سالانه، تقریباً 300 درخواست در سال، می باشد.

"اجازه اقامت و کار در اتریش به عنوان مدیر کلیدی"

 

معیارهای اصلی برای قرار گرفتن در گروه "مدیر کلیدی" اینست که شما باید به عنوان مدیر یک شرکت مستقر در اتریش منصوب شده باشید و دارای حداقل حقوق ماهیانه 2.500 یورو باشید. این مبلغ تقریباً معادل 800 یورو در ماه در هزینه های موثر برای پرداخت مالیات و مشارکت های تأمین اجتماعی می باشد. مدت زمان بررسی درخواست های تحت این گروه معمولا حدود سه ماه طول می کشد. همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز می توانند در یک برنامه تحت این گروه گنجانده شوند. اجازه اقامت برای هر دو گروه به راحتی قابل تمدید می باشد.